کتاب ازدواج بدون شکست (ویلیام گلاسر)

Reviews :

5.00 out of 5 based on 1 customer rating

۳۸,۰۰۰ تومان

کتاب ازدواج بدون شکست
نوشته : ویلیام گلاسر
ترجمه: دکتر علی صاحبی
نشر: سایه سخن

هزینه پست به مبلغ کتاب اضافه خواهد شد؛

موجود در انبار

توضیحات

ممکن است که ازدواج بدون شکست نباشد اما اشتباه نکنید حتما توضیحات زیر را با دقت فراوان مطالعه کنید

کتابی فوق العاده که به چاپ شانزدهم رسیده است!

کتابی که برای ۱۷ ساله ها به بالا خواندنش واجب است؛ شاید در نگاه اول به نظر می رسد که فقط برای کسانی است که قصد ازدواج دارند اما کتاب برای هر کسی میتواند مفید باشد؛ بسیاری از ما قبل از ازدواج نیاز به شناخت داریم و بسیاری از ما بعد از ازدواج هم هنوز به شناخت کافی نرسیده ایم؛ همین طور در مسائل عاطفی ای که در طول زندگی خود درگیر آن ها خواهیم شد.

 

شاید باورش سخت باشد اما افراد بسیاری زیادی هستند که برای ازدواجشان ده ها میلیون تومان هزینه می‌کنند تا مراسمی به یاد ماندنی ای داشته باشند اما کمتر از ۵ درصدشان برای اینکه زندگی به یاد ماندنی ای داشته باشند سرمایه گذاری می‌کنند.

توضیحات تکمیلی
سایت مزه کتاب به معرفی بهترین کتاب‌ها و معرفی بهترین نویسندگان ایران و جهان در حوزه های مختلف می‌پردازد؛ و در راستای معرفی کتابهای روانشناسی در این مقاله به معرفی کتاب ازدواج بدون شکست نوشته دکتر ویلیام گلاسر و ترجمه دکتر علی صاحبی می‌پردازیم.

متن پشت جلد کتاب ازدواج بدون شکست:

این کتاب با الهام از نظریه تئوری انتخاب به دنبال آن است که گام به گام راه و شیوه کنار آمدن و همزیستی رضایتبخش را آموزش دهد. مطالعه این کتاب و بکارگیری توصیه‌های آن، که مهم‌ترینش “دست کشیدن از روان‌شناسی کنترل بیرونی” است، زندگی زناشویی شادمانه و مسرت بخشی برایمان به ارمغان خواهد آورد.

شرط اول اثربخشی آموزه‌های کتاب پیش رو این است که بپذیریم زندگی زناشویی یک “انتخاب” است، “انتخابی” که روی ژن‌های ما برنامه‌ریزی نشده است و از همین رو ناچاریم درباره آن بیاموزیم.

 

اگر خرید کردن برایتان از این سایت سخت است؛ میتوانید از طریق لینک زیر نیز این کتاب را تهیه کنید:

 

https://idpay.ir/mazeketab/shop/120657

 

فصل های کتاب ازدواج بدو‌ن شکست

در ادامه فصل‌های این کتاب فوق‌العاده را به همراه یک پاراگراف  از آن فصل برای شما عزیزان آورده‌ایم.

فصل اول: ازدواج من یک معما است

بازسازی یک رابطه با “امر” و “نهی” یا صدور دستورالعمل ساده انجام پذیر نیست. بازسازی و بهبود رابطه نیازمند تلاش و تغییر و مشارکت فعال هر دو طرف رابطه است.

فصل دوم: بحران لاری 

من به مراجعانم به‌عنوان آدم‌های کم ظرفیت یا باظرفیت نگاه نمی‌کنم، بلکه آن‌ها را افرادی می‌بینم که می‌کوشند زندگی بهتری برای خود بسازند و در این فرایند گاهی به افرادی که دوستشان دارند صدماتی هم می‌رسانند و گاهی ممکن است به خودشان نیز صدمه وارد کنند. همیشه وجود یک درد و رنج افراد را به سمت من می‌کشاند و احساس می‌کنم شما را هم رنجی به‌سوی من کشانده است.

فصل سوم: رهایی از روان‌شناسی کنترل بیرونی

هیچ رابطه‌ی دیگری در زندگی بشر نمی‌تواند مانند ازدواج دو انسان بالغ را که ممکن است شناخت بسیار کمی از یکدیگر داشته باشند، برای یک عمر به هم زنجیر کند. هرچند این واقعیت نیز وجود دارد که این دو نفر از دو جنس مخالفند و به لحاظ جسمی برای یکدیگر جذابیت دارند.

فصل چهارم: داستان کارلین

وقتی می‌خواستم ازدواج گنم فکر می‌کردم به همه خواسته‌هایم خواهم رسید، اما فکرم اشتباه بود. مثل بیشتر مردم، پیش از ازدواج نمی‌دانستم از این ارتباط چه توقعی دارم و به همین دلیل فرد مناسبی را انتخاب نکرده بودم.

فصل پنجم: رابطه بین نیازهای اساسی و خشنودی ازدواج

همه انسان‌ها برای ارضای پنج نیاز اساسی که در ژن‌های ما ریشه دارد، تلاش می‌کنند. این نیازها، به ترتیبی که در این کناب توضیح خواهیم داد عبارتند از:

 1. نیاز به بقا،
 2. نیاز به عشق و احساس تعلق،
 3. نیاز به قدرت و پیشرفت،
 4. نیاز به آزادی،
 5. نیاز به تفریح.

فصل ششم: رابطه جنسی بعد از ازدواج

مهم‌ترین انگیزه افراد متأهلی که به روابط نامشروع روی می‌آورند، تجربه مجدد صمیمیت فردی و جنسی است، چیزی که اکنون آن‌ را در زندگی مشترکشان نمی‌یابند.

متأسفانه، روابط نامشروع، به دلیل عدم وجود کنترل‌گری در آن، بر ازدواج برتری دارد.

فصل هفتم: پاسخ

هر قدر بیش‌تر خود را از شر عادات و رفتارهای مخرب خلاص می‌کنیم، بیش‌تر برایمان ثابت می‌شود که برای مدتی در کنار یکدیگر در این زندگی مشترک هستیم و اگر قرار است با یکدیگر بمانیم، دیگر چه دلیلی دارد باعث آزار همدیگر شویم؟

فصل هشتم: دنیای مطلوب ما عشق ما را تحکیم می‌کند

همه ما دنیایی به نام دنیای مطلوب داریم؛ تصویر ذهنی خاصی از یک جهان آرمانی و دلخواه که دوست داریم در صورت امکان در آن زندگی کنیم. با وجود اینکه این دنیا در بخش کوچکی از حافظه ما قرار گرفته است، اما به نظر می‌رسد هسته اصلی زندگی ماست.

فصل نهم: هسته ژنتیکی شخصیت ما: شدت نیازهای ما

معمولاً میان زوج‌ها در ابتدا به اندازه کافی سازگاری و عشق وجود دارد تا باهم ازدواج کنند، و در ابتدای ازدواج تقریباً همیشه خشنود و راضی‌اند. هنگامی که اعمال کنترل‌گری در زندگی مشترک آغاز می‌شود، فاصله‌ها خود را نشان می‌دهند.

فصل دهم: تنها رفتاری که می‌توان آن را کنترل کرد، رفتار خودمان است

فکر نمی‌کنم تو بتوانی احساسات خود را کنترل کنی. اما فکر می‌کنم می‌توانی افکارت را خوب کنترل کنی. همچنین می‌توانی اعمال و اقدام خودت را کنترل کنی. اما شاید نمی‌خواهی آن‌ها را کنترل کنی. از این نظر شاید تو هم مثل شوهرت باشی. او می‌گوید وقتی پای زنان در میان است، نمی‌تواند خودش را کنترل کند، چون در واقع نمی‌خواهد.

فصل یازدهم: رفتار کلی

بر اساس تئوری انتخاب، همه رفتارهایی را که از ما سر می‌زند، “رفتار کلی” می‌نامیم. این تعریف با تعریف رایج رفتار که به هر فعالیت عادی و معمولی اطلاق می‌شود، تفاوت دارد و تعریفی کاربردی‌تر است. هنگامی که می‌گویم همه رفتارها، منظورم کلیه رفتارهای آگاهانه‌ای است که هدفمند هستند.

فصل دوازدهم: واکنش‌های بعدی

وقتی با مشکلی مواجه می‌شویم، سعی کنیم کمی با یکدیگر صحبت کنیم، کاری که پیش از این هرگز انجام نمی‌دادیم. به جای دعوا یا عقب نشینی، اکنون به دنبال راه حل می‌گردیم.

فصل سیزدهم: خلاقیت، آخرین جزء تئوری انتخاب

همگی در مغزمان سیستمی داریم که آن‌ را “سیستم خلاق” می‌نامیم. این سیستم همیشه به شیوه عملکرد ما در زندگی توجه می‌کند، هرچند ما از آن آگاهی نداریم. به اعتقاد ما اگر بتوانیم به وجود چنین سیستمی در مغزمان هوشیار و آگاه شویم، می‌توانیم از این آگاهی استفاده کنیم و به خلاقیت این سیستم دست یابیم.

فصل چهاردهم: ازدواجی رضایتمند و خلاق

آنچه به تداوم رابطه جنسی رضایت‌بخش منجر می‌شود، دوستی و صمیمیت میان زوجین است. این زوج‌ها پیام اصلی این کتاب را تصدیق کردند: با همسرتان همان‌طور رفتار کنید که با بهترین دوستتان رفتار می‌کنید.

اگر خرید کردن برایتان از این سایت سخت است؛ میتوانید از طریق لینک زیر نیز این کتاب را تهیه کنید:

 

https://idpay.ir/mazeketab/shop/120657

 

نکته پایانی

اگر با تئوری انتخاب آشنا نیستید فرم زیر را پر کنید تا یک فیلم که سخنرانی دکتر علی صاحبی در مورد تئوری انتخاب است و در تدکس کیش برگزار شده است را برایتان ارسال کنیم.

 

دریافت فیلم معرفی تئوری انتخاب

فیلم تدکس کیش دکتر صاحبی را در ایمیل خود دریافت کنید.
 • لطفا نام کامل خود را وارد کنید
 • لطفا ایمیل خود را وارد کنید

گارانتی بازگشت وجه سایت مزه کتاب

1 دیدگاه برای کتاب ازدواج بدون شکست (ویلیام گلاسر)

 1. سحر
  5 out of 5

  :

  این کتاب رو به همه افرادی که میخوان روابطشون (خصوصا روابط جدی عاطفی )در طولانی مدت اثر بخش باشه و رابطه رو یه سرمایه میبینن به شدت توصیه میکنم.
  حتمن این کتاب رو مطالعه کنین و به عزیزاتون توصیه کنید.

  • محبت غلامی

   :

   سلام سحر خانم
   ممنون از نظر شما

   این دیدگاه که رابطه یه سرمایه هست خیلی عالی بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت به گروه "زندگی با محبت" تعلق دارد ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا جهان پر از عشق و محبت شود.

  کوپن تخفیف  برای اولین خرید از سایت 
دریافت کوپن تخفیف
کار ما شگفت زده کردن مخاطبانمان است.
می‌خواهم کوپن تخفیف را دریافت کنم
close-link